Топ порад для кладки армопоясу на газоблоки | sitkand.com

Армопояс для кладки газоблоків. Топ порад, які зекономлять ваш час та гроші

Газоблок – відносно недорогий будівельний матеріал, який використовують для зведення житлових, комерційних, промислових споруд. Завдяки пористій структурі він забезпечує гарну теплоізоляцію, але ця характеристика впливає на міцність. Щоб зміцнити будівлю із пористих газобетонних блоків і покращити її стійкість до навантажень, необхідно залити армопояс. Сьогодні ми відповімо на найпоширеніші запитання, які стосуються кладки армопоясу у спорудах із газоблоку.

1. Де і як зробити армопояс у споруді з газоблоків?

Щоб уникнути розтріскування стін у будинку із газових блоків армування застосовують:

 1. В першому ряду газоблоку по всьому периметру: перед укладкою блоків на фундамент необхідно покласти шар гідроізоляції. У блоках штроблять дві виїмки, заповнюють їх бетоном і вкладають арматуру.
 2. Під віконними і дверними проймами.
 3. Над віконними перемичками.
 4. Під плити перекриття (для кількаповерхових будівель).
 5. Під мауерлат.
армування на газоблоки
Армування

В ідеалі необхідно укріплювати кожен четвертий ряд газоблоку, особливо, коли йдеться про кількаповерхові будівлі з довжиною стіни понад 6 метрів.

Армування можна робити із металевих прутів (рекомендують використовувати рифлені, оскільки вони відрізняються кращою адгезією з бетонним розчином), склопластикової, базальтової арматури, сітки армуючої.

При цьому металева або базальтова сітка підходить для укріплення 4-х рядів газоблоку та пройм під вікнами і дверима, а от для зміцнення між перекриттями і під дахом слід укладати арматурну сітку з прутів та в’язального дроту.

2. Як правильно зробити армопояс на стіні з газоблоків?

Армопояс – це кільцева замкнута конструкція, основу якої складає каркас із металевої чи композитної арматури, з’єднаної в’язальним дротом. Для залиття основи бетонним розчином використовують:

 • дерев’яну опалубку (найбільш трудомісткий і найдешевший спосіб);
 • тонкі газобетонні плити для перегородок;
 • u-подібні блоки (купують готові або випилюють із стандартних своїми руками).
Каркас з арматури під залиття бетоном фото
Каркас з арматури під заливку бетоном

Найзручніший спосіб – використання U-подібних блоків. Їх укладають на розчин на верхній ряд газоблоку, всередину поміщають прути і заливають розчином.

3. Як в’язати арматуру на армопояс?

Для спорудження сейсмопоясу використовують сталеву або композитну арматуру діаметром 8-12 см. Цей параметр залежить від навантаження на конструкцію. Так, для перекриттів краще обрати більший діаметр, а для мауерлату можна менший, оскільки навантаження на нього буде меншим.

Каркас в’яжуть безпосередньо в опалубці чи всередині U-подібних блоків, адже конструкція має велику вагу. Для зв’язування використовують спеціальний дріт діаметром мінімум 3 мм, якщо передбачається велике навантаження, додатково встановлюють поперечні прути 8 мм. Крок в’язання – приблизно 50 см.

Армопояс в U-подібних блоках фото
Армопояс в U-подібних блоках

4. Як розрахувати армопояс? 

Оптимальний розмір сейсмопояса залежить від товщини стінової кладки, оскільки вона слугує для нього опорою. При цьому висоту можуть збільшувати, а ширину зменшувати, щоб заливна балка мала квадратну форму – так вона буде стійкішою до навантаження.

Якщо для заливання армопоясу використовують дерев’яну опалубку, товщину нарощують утеплювачем або облицювальним матеріалом. При встановленні сейсмопояс в U-подібні блоки цього робити не потрібно: балка захищена від промерзання та зовнішнього впливу шаром газоблоку, а загальна товщина конструкції – така ж, як товщина стіни.

ВАЖЛИВО! Каркас не повинен виступати за межі бетонної заливки, тому під час монтажу його встановлюють на опори, а відстань до бокових стінок і краю балки має бути 2,5-3 см.

5. Скільки застигає армопояс?

Час застигання залежить від:

 1. Виду сейсмопоясу: найдовше висихатиме заливна балка в опалубці, найшвидше в U-подібних блоках.
 2. Товщини стіни, бо чим товща стіна – тим товщий армопояс.
 3. Температури повітря на вулиці. Якщо вона сягає 28°С і більше – поверхню потрібно періодично змочувати водою, щоб уникнути розтріскування.
Армопояс на стіні з газоблоків фото
Армопояс на стіні з газоблоків

Опалубку можна знімати вже за 3-7 днів, коли розчин застигне на 50%, а от навантажувати – продовжувати будівельні роботи – не рекомендують ще 3-4 тижні. У випадку з U-подібними блоками, де шар бетону тонший і час застигання менший, відновлювати будівництво можна через 1-2 тижні. 

6. Чи потрібен армопояс для одноповерхового будинку?

Відповідь на це питання однозначна: так, армопояс потрібен обов’язково. Винятків із цього правила немає, а нехтування обов’язково стане помітним уже через короткий строк експлуатації будівлі: з’являються тріщини.

З іншого боку, сейсмопояс для одноповерхового будинку обходиться власникам дешевше, ніж кількаповерхового, адже навантаження на стіни менше, відповідно і матеріали для спорудження заливної балки потрібні не такі міцні.

Кладка газоблоків фото
Кладка газоблоків

Тут треба врахувати багато нюансів. Так, наприклад, в одноповерховій будівлі немає великого навантаження на стіни, тому при монтажі даху з висячими стропилами, з’єднаними знизу затяжкою з підкосами, можна використати розірваний армопояс. Під віконні і дверні пройми для армування підійде сітка для кладки газоблоків. Однак це тільки один із прикладів – розрахунки має проводити проектувальник будівлі. Якщо ж йдеться про самостійне зведення будинку без проекту – краще перестрахуватися і зробити монолітний сейсмопояс.

Для того, щоб армуюча балка витримувала великі навантаження, слід правильно добирати матеріали для неї від перевірених виробників. Всі необхідні складові для монтажу армопоясу ви знайдете в нашому інтернет-магазині за доступною ціною.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Арматура
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку