Види армуючих сіток та де вони застосовуються | sitkand.com

Армуюча сітка: в яких випадках вона необхідна

Жоден процес у будівництві не проходить без участі бетонного розчину. Фундамент будинку, бесідки чи забору, відмостка будинку чи стяжка потребують міцної монолітної опори. Даний будівельний процес не можна якісно здійснити без армування. Адже арматура або армувальна сітка, що знаходиться всередині бетонного розчину, робить його єдиною монолітною структурою. Саме армувальні елементи збільшують міцність покриття, пошкодити які буде практично нереально.

Процес армування виглядає так: сітка для стяжки встановлюється і закріплюється на висоті 3-5 см від підлоги, а потім заливається бетонним розчином. Таким чином, сама армована сітка знаходиться в товщі бетону.

Армування застосовується в двох випадках – коли потрібна висока механічна міцність об’єкта і коли виникає необхідність поєднати непоєднуване.

Армувальна сітка фото
Армувальна сітка

В яких випадках проводиться армування сіткою?

Сітка для армування використовується у багатьох технологічних процесах:

 1. Стяжка підлоги. Армування стяжки підлоги у промислових об’єктах, чи в приватному господарстві – це запорука якісної підлоги. Зварна сітка обов’язкова при монтажі теплих підлог, оскільки запобігає передчасному її розтріскуванню.
 2. Штукатурка поверхонь. Використання армувальної сітки виправдане, якщо наноситься товстий шар штукатурки. При оштукатурюванні гладких поверхонь з поганою адгезією грунтувальні суміші та зварна сітка просто незамінні.
 3. Облицювання поверхонь. Прикріплена до будь-якої поверхні сітка є свого роду сполучною ланкою між стіною і облицювальним покриттям.
 4. Штукатурка пінопласту. Це особливий вид робіт, у якому не обійдеться без армувальної сітки. Без використання сітки уся робота вкриється тріщинами, як тільки висохне клей.
Штукатурні роботи фото
Штукатурні роботи з використання зварної сітки

Види армуючих сіток

Існують наступні види сіток для стяжки.

 • Зварна металева сітка. Самий популярний розмір 150х150мм і 200х200 мм. Даний вид найбільше схильний до корозії, оскільки сітка знаходиться в лужному середовищі.
 • Композитна арматурна. Виготовляється з композитних матеріалів. Має високі технічні показники.
 • Поліпропіленова. Має всі переваги композитної сітки. До того ж коштує дешевше і є більш еластичною.

Щоб правильно виконати армування стяжки підлоги сіткою металевою технологія монтажу повинна включати наступні етапи:

 • Армувальна сітка повинна укладатися на підготовлену ідеально чисту поверхню, тому потрібно ретельно очистити основу від пилу і бруду.
 • Щоб забезпечити якісне зчеплення бетону з основою стяжки потрібно загрунтувати її за допомогою спеціального розчину.
 • Сітку вкладають внахлест мінімум на одну клітинку.
 • Щоб забезпечити рівну поверхню стяжки, необхідно по верхньому рівню армуючого каркасу встановити маяки.
 • Після укладання армуючої сітки та маяків можна заливати бетонний розчин, виконуючи вирівнювання поверхні стяжки.
 • Маяки потрібно прибрати приблизно через 7 днів після заливки. При цьому порожнечі, що утворилися закладаються свіжим розчином.
 • Під час висихання стяжки потрібно щодня її змочувати, щоб поверхня не пересохла і не вкрилася тріщинами.
 • Тривалість застигання бетонної стяжки становить близько 30 днів. Температура в приміщенні під час заливки, армування підлоги і висихання бетонної суміші повинна підтримуватися на рівні +20 °C. Крім того, слід виключити виникнення протягів.
Стяжка підлоги фото
Стяжка підлоги

При виборі армувальної сітки варто звернути увагу на продукцію з підвищеною стійкістю до хімічно-активних речовин. Неправильно підібрана арматура може знизити міцності стяжки підлоги і стати причиною появи тріщин на її поверхні.

Вибираючи армуючу сітку, зверніть увагу на наявність сертифікатів, що підтверджують якісні характеристики матеріалу, товщину направляючого дроту та перемичок, розмір вічок, пластичність матеріалу при вигині, міцність,
наявність і якість захисного покриття.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Сітки
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку