Як виконувати стяжку підлоги за допомогою армуючої сітки | sitkand.com

Армування стяжки підлоги сіткою: особливості виконання

Особливості армування стяжки підлоги

В якості основи для підлоги найчастіше використовується стяжка – бетонний шар між чистовою і чорновою підлогами. Важливу роль в процесі облаштування бази для фінішного покриття відіграє армована сітка, яка укладається під стяжку. Така сітка підвищує міцність і інші характеристики підлог, роблячи їх більш довговічними.

Розглянемо докладніше конструкцію виконання стяжки підлоги. Її заливають бетонним розчином, що складається з цементу, піску, щебеню та інших компонентів. Ми не будемо вдаватись до подробиць того, як саме залити стяжку або як розрахувати необхідну кількість бетону, але якщо вам це цікаво, пишіть в коментарях, і ми детально розберемо весь процес.

Основні види стяжок:

 • Класична стяжка заливається на чорнову основу підлоги і повністю скріплюється з нею.
 • Монолітна основа формується комбінаціями бетонів різного виду і арматури, які укладаються на спеціальні підставки, а не на саму підлогу. Для облаштування монолітної стяжки виконують армування шляхом укладання декількох шарів сітки.
 • Плаваюча стяжка облаштовується шляхом заливки бетонної суміші на ізоляційний матеріал, яким накрита основа підлоги. У цьому випадку також обов’язковим є армування основи. Армована сітка є універсальним матеріалом для оздоблювальних робіт.

Під стяжку підлоги може укладатися 2 типу армуючої сітки:

 1. Протяжна – являє собою конструкцію з металу, поліпропілену або скловолокна.
 2. Дисперсійна фібра зі скла, сталі і базальту.
Стяжка з бетону, дизайнерське рішення
Бетонна підлога, дизайнерська

Для кожного типу стяжки використовується певний варіант сітки для армування. Можливі також методи зі з’єднанням різних сіток. Укладання сітки на основу підлоги захищає стяжку від тріщин і запобігає просіданню бетону. Навіть при дуже сильних навантаженнях така підлога буде залишатися міцною. Найбільш доступними за ціною є пластикові сітки для армування. Крім того, їх вага набагато менша, ніж у конструкцій з металу.

Переваги використання армуючої сітки:

 • сприяє рівномірному розподілу навантаження на підлогу;
 • знижує ймовірність руйнування підлоги при вібраційних і динамічних навантаженнях;
 • захищає стяжку від відколів і тріщин;
 • збільшує щільність бетону;
 • сприяє економічному витрачанню бетонної суміші;
 • дозволяє облаштовувати підлоги з великими перепадами.

Основні види армуючої сітки

При армуванні стяжки підлоги сіткою розцінка на послуги багато в чому залежить від виду застосовуваних матеріалів. Для зміцнення бетонних основ можуть використовуватися сітки трьох видів: з металу, з поліпропілену і композитні вироби. При розрахунку міцності конструкції необхідно врахувати також товщину сітки і розмір її вічок. Для вибору оптимального матеріалу буде корисно ознайомитися з характеристиками всіх основних видів сіток для армування стяжки.

Сталеві сітки

Цей вид армуючих матеріалів виробляють методом зварювання дроту зі сталі. Для цього застосовується дріт товщиною від 2,5 мм. Так як велика товщина знижує гнучкість матеріалу, то ці сітки випускаються в листах, а не в рулонах. Стандартні лінійні параметри листів – 150 х 200 см і 50 х 200 см. Залежно від розміру шару стяжки і використовуваного наповнювача для армування вибирають сітки з величиною вічок 10х10 см, 15х15 см і 20х20 см.

Армування підлоги сталевою сіткою
Армування підлоги сталевою сіткою

Сталеві армуючі сітки відрізняються наявністю дрібних насічок, нанесених через кожні 2-3 мм, які сприяють кращому зчепленню з бетоном. Товщина дроту підбирається виходячи з розрахункових навантажень на бетонну стяжку.

Вибираючи зварену конструкцію сітки для армування стяжок, необхідно переконатися в надійності зварних з’єднань. У виробах недобросовісних виробників можуть зустрічатися зразки, у яких місця з’єднань зварені з пропуском 2 і навіть 3 вічок. Крім того, точки зварювання не повинні мати чорних плям і корозії. При виборі оцинкованої сітки або продукції, що має захисний полімерний шар, потрібно переконатися в цілісності покриття в місцях перетину дроту (тут не повинно бути відшарувань або тріщин). Наявність дефектів, які можуть призвести до корозії, знижує надійність армування.

Композитні матеріали

Композитні матеріали знаходять все більше застосування в різних сферах. Армуючі сітки з таких матеріалів значно покращують характеристики бетонних стяжок. Справа в тому, що сталева сітка навіть при наявності цинкового шару з часом руйнується через вплив вологи і хімічно активних наповнювачів, що входять до складу бетону. Внаслідок корозії дроту в стяжці утворюються порожнечі, що призводить до появи тріщин на її поверхні.

Композитним матеріалам корозія не страшна, а отже, стяжки, армовані такими сітками, зберігають свої характеристики протягом усього терміну експлуатації. Сировиною для виробництва композитних сіток служать вуглецеві і базальтові волокна або скловолоконні матеріали, які просочують полімерним складом.

Армування підлоги композитною сіткою
Армування підлоги композитною сіткою

Переваги сіток з полімерних матеріалів для армування бетонних стяжок:

 • мінімальна електропровідність;
 • мала вага;
 • високі антикорозійні характеристики;
 • стійкість до впливу хімічно активних речовин;
 • тривалий термін служби;
 • нескладний процес укладання;
 • еластичність;
 • доступна ціна.

У порівнянні зі сталевою сіткою композитні матеріали для армування мають тільки один істотний недолік: вони не витримують температури вище +200 ° С (композитні мітки не можна використовувати на об’єктах з підвищеними вимогами пожежної безпеки.

Виробники випускають скловолоконні армуючі матеріали у вигляді полотна або окремих стержнів, довжиною до 6 м і діаметром від 4 до 14 мм. Такі сітки можуть мати ребристий профіль, що нагадує поверхню арматури зі сталі, або напилення з кварцового піску. Ці особливості покращують зчеплення армуючого матеріалу з бетонною сумішшю. Пов’язують композитну арматуру безпосередньо на місці облаштування стяжки. Для скріплення прутів між собою використовують спеціальні хомути або в’язальний дріт.

Поліпропіленові сітки

Останнім часом широкого поширення набули поліпропіленові армуючі сітки. Вони відрізняються підвищеною еластичністю, тому є оптимальним варіантом для робіт в новобудовах (нові будинки дають помітну усадку в перші 2-3 роки). Пластикова сітка для армування стяжки підлоги в продажу представлена ​​в рулонах. Краще вибрати матеріал, щільність якого становить 120 г / м2, а розмір вічок – 4,5 на 4,5 см.

Переваги сіток з поліпропілену для армування стяжки підлоги:

 • висока стійкість до механічних навантажень в поперечному і в поздовжньому напрямках;
 • відсутність ризику корозії;
 • невелика вага;
 • тривалий термін служби;
 • простота укладання;
 • доступна ціна.

Технологія армування за допомогою сітки з пластика не відрізняється від методики робіт з іншими видами матеріалів. Арматура з поліпропілену – кращий варіант для вирівнюючих стяжок на підлогах з дерева, коли є необхідність знизити навантаження на перекриття.

Інший варіант армування

Щоб посилити стяжку підлоги, можна використовувати не тільки технологію, пов’язану з укладанням сітки, а й більш сучасні методи дисперсійного армування. В останньому випадку використовуються сталеві або скляні фібри. Але слід зазначити, що дисперсійне армування не може застосовуватися на об’єктах, де присутні високі навантаження на стяжку підлоги. Можливий також варіант використання фіброволокна спільно з армуючими сітками для підвищення надійності конструкції.

Фіброволокно сприяє прискоренню процесу затвердіння бетонного розчину і збільшує ступінь його пластичності. Застосування даного матеріалу для армування стяжки підлоги – високотехнологічний метод, який сприяє більш економічній витраті бетону і запобігає появі тріщин.

Інструменти для армування стяжки підлоги сіткою

Укладання сітки для армування стяжки підлоги – складна процедура, що вимагає точного дотримання технологічних нормативів. Перш ніж приступити до виконання таких робіт, необхідно підготувати монтажний інструмент і кріплення.

Для армування стяжки підлоги знадобляться:

 • кріпильні вироби: цвяхи, шурупи, саморізи;
 • маяки для вирівнювання стяжки;
 • будівельний рівень;
 • підкладки з профілю.

Крім цього, необхідно підготувати бетонну суміш або спеціальний розчин для заливки стяжки.

Трохи про процес укладання металевої армуючої сітки

Металева армуюча сітка для стяжки підлоги
Металева армуюча сітка для стяжки підлоги

Щоб правильно виконати армування стяжки підлоги сіткою металевою, технологія монтажу повинна включати наступні етапи:

 1. Армована сітка повинна укладатися на підготовлену ідеально чисту поверхню, тому потрібно ретельно очистити основу від пилу і бруду.
 2. Щоб забезпечити якісне зчеплення бетону з основою стяжки підлоги, потрібно заґрунтувати його за допомогою спеціального складу.
 3. Щоб забезпечити рівну поверхню стяжки, необхідно по верхньому рівню армуючого каркасу встановити маяки.
 4. Для шумоізоляції краще використовувати матеріал пенофол, панелі якого потрібно закріпити на стінах.
 5. Після укладання армуючої сітки можна заливати бетонний розчин, виконуючи вирівнювання поверхні стяжки.
 6. Коли розчин почне схоплюватися (як правило, через півгодини після заливки), можна приступати до затирання поверхні.
 7. Маяки потрібно прибрати приблизно через 7 днів після заливки. При цьому порожнечі, що утворилися закладаються свіжим розчином.
 8. Під час затвердіння стяжки потрібно щодня її змочувати, щоб поверхня не пересохла і не покрилася тріщинами.
 9. Тривалість застигання бетонної стяжки становить близько 30 днів.
 10. Температура в приміщенні під час заливки, армування підлоги і висихання бетонної суміші повинна підтримуватися на рівні +20°C. Крім того, слід виключити виникнення протягів.

Армування стяжки підлоги композитної сіткою

Укладання композитної сітки для армування стяжки – досить проста процедура. На основу підлоги потрібно нанести тонкий шар розчину, в якому слід злегка втопити сітку. Попередньо армуюче полотно потрібно розрізати ножицями на шматки потрібного розміру.

Поверхню чорнової основи необхідно підготувати до нанесення бетонної суміші. Для цього її очищають від пилу, сміття, жирних плям і інших забруднень. Для очищення поверхні використовують синтетичні миючі засоби і губку. Щоб видалити маслянисті плями, можна застосувати органічні розчинники: уайт-спірит, ацетон або бензин. Після очищення поверхню необхідно заґрунтувати. Вибираючи грунтовки, зверніть увагу на її призначення. У продажу представлені грунтовки для дерев’яних, цегляних, бетонних і металевих поверхонь.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Без категорії
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку