Інструкція по встановленні сітки рабиці своїми руками | sitkand.com

Як натягнути сітку рабицю правильно? Топ порад для монтажу сітки власноруч

Бюджетний паркан із сітки рабиці – простий спосіб обмежити доступ до власного подвір’я, дачної чи комерційної ділянки. Переваг у сітчастої огорожі багато – серед них: доступна ціна і простий монтаж, з яким справиться навіть недосвітчений майстер. Проте, якщо ви беретеся за справу вперше, нескладна інструкція вам все ж не завадить.

Огорожа із сітки рабиці: обираємо вид і опорні стовпці

Є два варіанти, як облаштувати паркан із рабиці:

  • натягнути сітку на стовпці з поперечними перекладинами або без них;
  • зробити секційну огорожу: в цьому випадку новачкам без досвіду буде складно, адже треба вміти працювати із зварювальним апаратом.
паркан з рабиці фото

Опорою для сітчастого паркану слугують дерев’яні або металеві стовпці. Дерев’яні коштують дешево, але з часом дерево трухне, гниє, його знищують комахи-шкідники, тому огорожа згодиться тільки як тимчасовий варіант. Стовпці з металу, покриті фарбою, служать по кілька десятиліть, отже для паркану від сусідів чи огородження дачі підходять чудово. Найчастіше для опори обирають труби з круглим (діаметр від 50 мм і більше), прямокутним чи квадратним зрізом (40×40 мм  більше). Для захисту від корозії їх покривають шарами грунтовки та фарби. Бетонні стовпчики використовують рідко, бо сітку до них кріпити важче, а бетон з часом може розтріскуватися, до того ж важать вони чимало і самотужки зі встановленням паркану справитися складніше.

Тимчасові конструкції монтують без бетонування стовпців – їх просто вкопують на потрібну глибину. Якщо ж паркан планують використовувати довго, на дно ями насипають гравій і пісок (10-15 см), встановлюють і вирівнюють стовп, заливають яму сумішшю із гравію, піску, цементу і води та залишають до повного висихання – на 3-7 днів (залежно від пори року та кількості суміші).

Монтаж сітки рабиці на опори

Є кілька способів кріплення сітчастого матеріалу: до дерев’яних стовпів сітку кріплять гвіздками або скобами, до металевих – гаками, які до них приварюють, до бетонних – стяжками або в’язальним дротом.

Натягувати сітку на стовпці краще вдвох. Для цього:

  1. Вільний край матеріалу надійно кріплять до першого (кутового) стовпчика, через чарунки протягується арматура або товстий дріт і приварюється до опори. Протяжка облегшує процес установки і перешкоджає провисанню сітки з часом.
  2. Сітку для огорожі натягують по арматурі до наступного стовпця і фіксують за приварені гаки. Арматуру приварюють до наступного стовпчика. Якщо ви використовуєте дріт, його треба натягувати з допомогою прута. Також можна використати спеціальні натяжні хомути для дроту.
  3. Натяжку між іншими опорами здійснюють аналогічно.
паркан з рабиці фото

Для невисокого паркану до 150 см встановлюють натяжний дріт або арматуру тільки по верху, для огорож висотою 180-200 см прути пускають по верху та низу, встановлюють перемички, щоб сітка не провисала під власною вагою. Якщо ж висота паркану сягає понад 2-3 метри – треба додаткове укріплення: перемички приварюють під кутом 90°до опори, а також по діагоналі.

Корисні поради по спорудженню металевої огорожі із сітки

Майстри зі встановлення сітчастих огорож знають багато хитрощів, якими Сітканд поділиться з вами:

1. Якій сітці надати перевагу?

Рабиця є без захисного покриття, оцинкована та покрита шаром ПВХ. Для тимчасової огорожі на кілька років згодиться матеріал без покриття, для дачі можна використати оцинкований, а от для огородження власного обійстя краще вибрати сітку в полімері. Вона має гарний вигляд та відрізняється довговічністю. Також звертайте увагу на виробника – надійні і якісні матеріали чекають на вас в каталозі інтернет- магазину sitkand.

2. Як зробити розмітку території?

Щоб паркан був рівним, естетичним і надійним, перший етап по його зведенні – розмітка території. По кутах огорожуваної території вбивають кілочки і натягують між ними будівельну нитку, проводять заміри та вираховують необхідну кількість матеріалу. Далі визначають місця вкопування (бетонування) стовпців. Оптимальна відстань між ними – 2-2,5 метри для натяжної огорожі. Потрібні розхідні матеріали від виробника теж можна придбати на сайті Сітканд.

як натягнути паркан фото

3. Як з’єднати сітку рабицю?

Сітка продається в рулонах по 10 погонних метрів, на замовлення для вас можуть виготовити рулон будь-якої довжини, але тоді він матиме великий об’єм і вагу, а це значно ускладнить монтаж. Тому значно простіше з’єднати два окремі полотна в одне. Для цього крайню спіраль із одного полотна виймають, накладають два полотна і вставляють спіральний елемент на місце.

5. Як натягнути дріт на сітку?

Натяжні дроти необхідні при будь-якій висоті паркану, але вручну важко досягнути потрібної сили натягу. Найзручніші способи передбачають використання хомутів з натяжним механізмом або талпеги з гачками та різьбою, але для тимчасової конструкції можна скористатися і бюджетним способом: зробити петлю для фіксації на першій опорі, і протягнути дріт, обмотавши навколо інших опор, а потім з допомогою прута зробити скрутки для кращого натягу.

6. Як встановити натяжний паркан із сітки на території з нахилом?

Якщо ділянка має значний нахил, суцільну натяжну огорожу встановлювати на ній не рекомендують. Краще застосувати терасування. У випадку встановлення постійного паркану на тривалий час використання, можна зробити його секційним.

Усе необхідне для спорудження огорожі із сітки рабиці ви знайдете у виробника ТОВ “Новтй Двір”. Менеджери магазину допоможуть вам дібрати потрібні матеріали.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Сітки
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку