Поради при виборі композитної арматури | sitkand.com

Як правильно вибрати композитну склопластикову арматуру

Композитний матеріал вперше був виготовлений в 1960-х роках. Перший раз армований скловолокном полімер був використаний в 1980-х роках в проекті високошвидкісних поїздів в Японії.

Навіщо інженерам знадобився новий матеріал? Чому традиційно використовуваним армуючим матеріалам не вистачило міцності?

Відповідь пов’язана з корозією, яка скорочує термін служби бетонної конструкції. Тому інженерам і будівельникам необхідно було зміцнювати бетонні конструкції матеріалом, здатним витримати суворі умови навколишнього середовища.

Арматура з композиту набуває комерційної цінності головним чином тому, що вона стійка до корозійних агентів і не дає бетону іржавіти або слабшати. В кінці 1990-х років, в США і Канаді сучасні композитні матеріали набирають велику популярність. Чутливі бетонні конструкції, такі як дамби, греблі та електростанції, повинні бути посилені антикорозійною арматурою. Тому армуючий матеріал зі скловолокна вважається ідеальним продуктом. У нашій країні склопластикова арматура тільки набирає популярності. Пропонуємо вивчити даний матеріал вздовж і поперек.

Склопластикові волокна фото
Склопластикові волокна в рулонах

Що таке склопластикова арматура?

Армований скловолокном полімер, являє собою композитний матеріал, виготовлений з полімерної матриці, армованої волокнами. У наш час для армування використовують скло або вуглець, хоча раніше використовувалися інші волокна, такі як папір, дерево або азбест. Полімер зазвичай являє собою епоксидну, вінілову або поліефірну пластмасу.

Склопластик спочатку використовувався в аерокосмічній і морській галузях. Композитна арматура все частіше розглядається як заміна традиційної сталевої в об’єктах будівництва з бетону і сталі. Композитні матеріали є легкими, не схильні до корозії, володіють високою питомою міцністю і жорсткістю, можна самостійно спроектувати. Завдяки цим переважним характеристикам, армуючий склопластик використовують в якості армування в бетоні, мостових настилах, опалубці.

композитна арматура фото
Армопояс з використання композитної араматури

5 причин використання композитної арматури

 1. Арматура зі скловолокна стійка до корозії. Бетонна конструкція, посилена арматурою з скловолокна, не реагує на багату хлоридами середу.
 2. Прекрасна альтернатива традиційному бетонному армуванню. Арматура з армованого скловолокном полімеру ідеальна заміна армуючим матеріалами, таким як чорна арматура і арматура з епоксидним покриттям. Традиційні методи армування не змогли розробити антикорозійний механізм, який може підтримувати бетонні конструкції в хорошому стані.
 3. Тривалий термін служби. Посилений скловолокном полімер, хімічно інертне армування, є економічним способом досягнення тривалого терміну служби вашого проекту. Старі армуючі матеріали можуть здатися недорогими, проте в довгостроковій перспективі вони можуть коштувати вам багато грошей. Застосовуючи арматуру зі скловолокна, ви можете не тільки заощадити гроші в довгостроковій перспективі, а й зробити свій проект повністю без іржі.
 4. Широкий спектр застосування. Арматура зі скловолокна може використовуватися в самих різних областях, включаючи морські споруди та медичні установи. Це непровідний і немагнітний будівельний матеріал, що ідеально підходить для медичних і наукових установ.
 5. Економте час і гроші. Вартість обслуговування примножує суму, витрачену на недорогі бетонні арматурні стержні. Арматура зі скловолокна забезпечує стійкість, роблячи бетонні конструкції невразливими для корозійних агентів. Переконайтеся, що ви використовуєте правильний матеріал для ваших будівельних проектів, які можуть заощадити ваші гроші і час в довгостроковій перспективі.

Порівняльні характеристики металевої та композитної арматури

Металева:

 • розрахункова сила опору 55 кгс / мм2;
 • сила зчеплення з бетоном дорівнює 7 Мпа;
 • міцність при розтягуванні 390 МПа;
 • модуль пружності 200000;
 • стійкість до корозії – не стійкий до агресивних середовищ;
 • електрична провідність – електропровідний;
 • теплопровідність – висока;
 • НЕ екологічний матеріал.

Композитна склопластикова арматура:

 • розрахункова сила опору не менше 83 кгс / мм2;
 • сила зчеплення з бетоном 12 Мпа;
 • міцність при розтягуванні 1000-1300;
 • модуль пружності 50000;
 • стійкість до корозії – не схильний до корозії, перша група хімічної стійкості, включаючи лужне середовище бетону;
 • електрична провідність – бездротовий діелектрик;
 • теплопровідність – нульова;
 • екологічний матеріал.
Металеві та композитні стержні фото
Металеві та композитні стержні

Сфера застосування композитної арматури

Унікальні властивості продукції дозволяють застосовувати її в багатьох сферах будівництва. Так скловолокнисту арматуру використовують:

 • для зведення фундаментів;
 • для будівництва монолітних опорних конструкцій;
 • при армуванні дорожнього полотна;
 • в будівництві прибережних морських і річкових об’єктів;
 • для зміцнення насипів і рухливих грунтів при підготовці будівельної підстави.

Успішно застосовують продукцію при зведенні спеціальних об’єктів, де необхідні якості композиту. Низька теплопровідність виключає появу містків холоду. Діелектричні властивості необхідні там, де потрібно уникнути появи навідних струмів і магнітних полів. Зручно використовувати склопластикову арматуру для будівництва об’єктів на присадибній ділянці і при спорудженні вимощення будинку. У таких місцях вологість може зберігатися більшу частину року.

Парник з композитної арматури фото
Парник з використанням склопластикових стержнів

Доцільно заливати бетонну конструкцію для басейну, якщо в якості арматури використовується скловолокно.

Довгий термін служби буде гарантований, якщо композит застосовувати для влаштування теплиць, парників, стоянок для машин, ігрових та інших майданчиків під відкритим небом. Часто використовують скловолоконний пруток при кладці житлових і господарських будівель для зміцнення конструкції.

Залежно від необхідних якостей арматуру розміщують або в кожному шві між цеглою, або через один або в декілька рядів.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Арматура
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку