Як зробити армопояс правильно і на довго - sitkand.com

Як зробити армопояс правильно і на довго

Армопояс – це монолітна залізобетонна конструкція, яка об’єднує несучі або зовнішні стіни споруди. Одне з головних правил спорудження такої конструкції – вона не повинна перериватися. Тобто армуючий пояс має бути цілісним: його конструюють і заливають за один раз.

Навіщо потрібен армопояс і коли без нього можна обійтися?

Сейсмопояс виконує відразу кілька важливих функцій:

 • відповідає за рівномірний розподіл навантаження у кількаповерхових спорудах;
 • захищає стіни від деформації під вагою даху;
 • сприяє рівномірний усадці споруди без появи тріщин;
 • вирівнює кладку по горизонталі;
 • захищає будівлю від точечних навантажень даху, перекриттів.

Для того, щоб армувальний пояс виконував покладені на нього завдання, необхідно дотримуватися технології спорудження цієї конструкції та використовувати якісні матеріали, які ви можете купити в інтернет-магазині Сітканд без посередників.

укладка армопоясу фото

Під час зведення будівель із цегли, газоблоку, піноблоку, армопояс необхідний, а от при спорудженні дерев’яних чи каркасно панельних будівель сейсмопояс не роблять – в цьому випадку застосовують інші технології для зміцнення споруд.  

Які місця у будинку потребують армування?

Залежно від місця встановлення армувальні пояси поділяють на кілька видів:

 1. Ростверк – підземний пояс, на який спираються стінки стрічкового фундаменту. Для його монтажу викопують траншею, глибина якої залежить від геодезичних, кліматичних, сейсмічних та інших зовнішніх чинників. Дно траншеї засипають піском або сумішшю із піску та щебня. Оскільки на цей пояс приходяться найбільші навантаження, його ширина складає 70-120 см. Металеву конструкцію роблять із арматури 12-14 мм, для з’єднання використовується в’язальна проволока.
 2. Цокольний армопояс встановлюють на фундамент. Його монтують під усіма несучими стінами, особливо, якщо зводять кількаповерхову будівлю із перекриттями з бетонних плит. Арматурну сітку для цокольного сейсмопояса можна зробити із металевої або композитної арматури товщиною 12 мм.
 3. Міжповерховий пояс ще називають розвантажувальним – він рівномірно розподіляє навантаження на стіни від плит перекриття, вирівнює їх по горизонталі. Таким чином стіни під дією осьових навантажень не роз’їдуться. Перед тим, як залити армопояс між поверхами, споруджують каркас із чотирьох прутів, з’єднаних дротом.
 4. Армувальний пояс під мауерлат потрібен для розподілення навантаження від даху, надійного з’єднання мауерлату і стін, вирівнювання горизонталі, від якої залежить якість та естетичність дахової конструкції.

Окрім монолітних армувальних поясів під час будівництва укріплюють й інші частини споруди:

 • віконні та дверні пройоми;
 • нижні ряди кладки будівельного матеріалу (цегли, газобетону, піноблоків);
 • кожен 3-4 ряд кладки;
 • інші частини споруди, на які діють підвищені навантаження.
початок будівництва фото

Для цього використовується сітка армуюча. Вона є металева і композитна. Зараз досить поширена базальтова сітка, оскільки вона не чутлива до впливу корозії, витримує великі механічні навантаження.

Стіни цегляних будівель потребують зміцнення кладочною сіткою, якщо планується зведення двох і більше поверхів, а от споруди із газоблоків та піноблоків укріплюють навіть, якщо будинок одноповерховий. Це пов’язано з особливістю будівельного матеріалу: він досить крихкий і при усадці можуть з’явитися тріщини. Сітка кладки убереже стіни від деформації і розтріскування, а сітка для армування допомагає зміцнити вертикальну поверхню стін та підготувати їх до нанесення декоративних покриттів.

Особливості спорудження арматурного поясу

Залежно від виду (місця розташування) вимоги щодо товщини, висоти армопоясу різняться, але є і низка однакових рекомендацій по зведенню:

 • для надання правильної форми конструкції із бетону та арматури треба зробити опалубку із дощок (знімна) чи готових блоків (незнімна);
 • укріплення виконують металевими прутами, квадратною сіткою для армування, композитною арматурою, зварювати металеві елементи не рекомендують – для їх з’єднання краще використати в’язальний дріт;
 • армований пояс найчастіше роблять із бетону марки 200, також його можна зробити самостійно: на 1 м³ бетонної суміші М200 знадобиться 280 кг цементу, 0,5 м³ піску, 0,8 м³ щебню, 140 л води.

Процес кладки армопоясу потребує швидкої і злагодженої роботи:

 1. Спочатку споруджують опалубку необхідних розмірів із підручних матеріалів або блоків. Опалубку сейсмопоясу для будівель з цегли роблять із дощок (зовнішня сторона) та цегли (внутрішня сторона), для споруд із газоблоку використовують U-подібні блоки (можна купити готові або вирізати зі стандартних).
 2. Металевий каркас зв’язують і вкладають в опалубку, він повинен бути повністю зануреним у бетон після залиття суміші, тому його встановлюють на опори.
 3. Заливання бетону проводять за один раз для всієї конструкції, щоб вона була монолітною. Тому попередньо треба розрахувати необхідну кількість суміші і замовити її на заводі чи зробити самостійно.
спорудження сейсмпоясу

Роботи по заливанню бетону проводять за температури +5°С і вище. В процесі верхній шар розрівнюють арматурою, випускають бульбашки повітря, можуть використовувати машини для ущільнення. Для захисту від дощу конструкцію накривають плівкою. Якщо погода досить жарка, потрібно періодично змочувати бетон водою, щоб уникнути розтріскування через швидке висихання. Знімну опалубку можна розбирати через 3-7 днів, залежно від погодних умов, а от продовжувати будівництво варто тільки після повного висихання бетону.

Щоб сейсмопояс будинку був надійним і довговічним, треба використовувати тільки якісні матеріали від надійного виробника. Тому арматуру, сітку для армопояса та в’язальний дріт краще вибрати з асортименту інтернет-магазину Новий двір за вигідною ціною в роздріб чи оптом. Наші менеджери допоможуть підібрати потрібні товари з наявності.

Не менш важливою є якість бетонної суміші: якщо ви не маєте досвіду її виробництва – краще купити готовий бетон потрібної марки. Також не варто нехтувати правилами зведення конструкції армопоясу: дотримуватися температурного режиму та рекомендацій.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку