Використання сітки в будівництві залізобетонних споруд | sitkand.com.ua

Яка сітка використовується для армування залізобетонних конструкцій

Без використання залізобетонних конструкцій складно уявити будь-яке будівництво: чи то зведення невеликої господарської споруди на приватному подвір’ї чи будівництво багатоквартирного будинку, торгівельного центру або багаторівневої парковки для автомобілів. Для міцності і надійності конструкцій з бетону необхідне використання армувальної сітки – металевих дротів різного діаметру, з’єднаних між собою перпендикулярно точеним зварюванням, переплетінням, в’язальним дротом. Також зараз використовують композитну сітку. Вона перешкоджає розтріскуванню бетону, усадці, забезпечує міцність і довговічність споруд, стійкість до динамічних і вібраційних навантажень.

Різновиди сітки для армування бетону

Оскільки залізобетонні конструкції різняться між собою, для кожного виду використовують різну сітку за діаметром дроту, способом з’єднання поперечних дротів та технічними характеристиками.

За товщиною дроту арматурна сітка є:

 • легка – діаметр поперечних та поздовжніх стержнів 3-10мм;
 • важка – поздовжні або поперечні стержні – від 12 мм і більше.

При цьому робоча арматура може бути або в одному напрямку (в протилежному – розподільча), або в обох.

Армування плити фото
Армування плити під фундамент

Сітки бувають рулонними і плоскими. В рулонах випускають арматурну сітку зі сталевими поздовжніми стержнями 3-5 мм, яка має квадратні або прямокутні чарунки.

За способом виготовлення є такі види:

 • зварна сітка – перпендикулярно перехрещені прути, зварені у місцях стику. Робоча арматура в ній є поздовжня, поперечна, взаємно-перпендикулярна;
 • канілірована сітка виготовлена з допомогою переплетення рифленого дроту. Вона є рифлена (дріт зігнутий тільки в місці перетину) і складно-рифлена (між точками перетину є 2 вигини дроту);
 • рабиця – виготовляється з’єднанням дроту, зігнутого під кутом 90°.

Окрема класифікація стосується матеріалів, з яких роблять сітку для армування бетону:

 • металева, до якої належить і сітка арматурна зварна, і канілірована, і рабиця, виготовляється з низьковуглецевого заліза або зі сталі, є без захисного покриття і оцинкована;
 • композитну виготовляють із скловолокна, базальтового волокна та органічних смол, вона стійка до корозії, впливу навколишнього середовища.

Для кожного виду армоцементних конструкцій застосовують різні види сітки, щоб зміцнити їх та уникнути передчасного руйнування.

Вимоги до армуючої сітки для бетона

Загальні технічні умови та характеристики сіток для залізобетонних і монолітних конструкцій вказані в ДСТУ Б В.2.6-173:2011 (ГОСТ 23279-85 та оновлена версія ГОСТ 23279-2012). Там, зокрема, вказано, що:

 • сітку необхідно виготовляти за робочими кресленнями та технічною документацією, наданою в ГОСТі;
 • легкі сітки необхідно виготовляти з арматурного дроту класу Вр-1 діаметром 3-5 мм, а для розподільної арматури допускається використання дроту класу В-І;
 • марки арматурної сталі повинні відповідати проектній документації.
Армований залізобетон фото
Армований залізобетон при будівництві житлового будинку

Це далеко не увесь перелік вимог ДСТУ, але для того, щоб сітка, використана під час будівництва збірних чи монолітних залізобетонних конструкцій, виконувала свої функції, необхідно обирати продукцію від виробника, який застосовує вимоги ГОСТ у виробництві.

В яких випадках необхідна сітка для армування бетону?

Сітку кладки слід застосовувати під час:

 • заливання бетонного армопоясу на фундамент;
 • заливання чорнової бетонної підлоги та монтажу системи опалення «водяна тепла підлога»;
 • зведення огорож із ЗБ-конструкцій.

Зварна армована сітка, яка представлена в каталозі магазину sitkand, застосовується для конструкцій із залізобетону, які не мають фіксованої міцності.

Сітка кладки в будівництві фото
Сітка кладки в будівництві

Зазвичай при зведенні житлових будинків та інших споруд будівельними компаніями, необхідний вид сітки, діаметр дроту, розмір вічок та інші технічні характеристики визначають інженери, а під час приватного будівництва ця функція покладена або на будівельників, або на власника майбутньої споруди. Тому саме їм варто ознайомитися з видами та способами використання сітки для армування ЗD конструкцій:

 • для стяжки підлоги сітка необхідна, щоб уберегти її від тріщин під час висихання, механічного пошкодження, тиску, просідання. З цією метою використовують металеву зварну або композитну сітку;
 • для фундаменту використовують арматурну сітку з діаметром прутів 10 мм і більше, прути мають бути ребристі для покращення адгезії з бетонним розчином;
 • для бетонування двору і облаштування доріжок застосовують сітку рабицю або зварну з діаметром дроту 3-5 мм, або кладочну з розміром чарунок 10×10 або 20×20 см.

Детальну інформацію по кожному виду сітки для армування, а також допомогу у виборі потрібної продукції вам радо нададуть менеджери інтернет-магазину Сітканд. У нас в асортименті є сітки композитні та металеві різних параметрів від надійного виробника.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Сітки
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку