Оцинковування металу або як виготовляється зварна сітка | sitkand.com.ua

Навіщо оцинковувати метал? Ділимось секретами виробництва зварної сітки

У будівництві, домашньому господарстві, ландшафтному дизайні та інших сферах широкого застосування набула металева сітка. Її використовують для зведення огорож і розмежувань території, будівництва вольєрів для тварин, облицювання стін, укріплення бетонної стяжки, армування кладки з цегли чи газоблоку. Однак метал має одну негативну властивість, яка ускладнює використання виробів з нього – він піддається корозії.

Поступове руйнування, спричинене хімічною реакцією між киснем і залізом, призводить до втрати міцності та погіршення зовнішнього вигляду – утворення іржі на поверхні. Для того, щоб уповільнити ці процеси і продовжити строк служби зварної сітки застосовують цинкування металу – покривають його цинком – малоактивним хімічним елементом, який має на поверхні оксидну або карбонатну плівку, тому не піддається корозії і захищає метал від її пагубного впливу.

Процес цинкування металу для штукатурної сітки

Нанесення шару цинку на поверхню металевого дроту сітки здійснюють двома способами: холодним та гарячим цинкуванням. Холодне цинкування проводять двома методами:

 1. Гальванічний передбачає занурення металевого дроту в розчин цинкових солей, після пропускання через нього електричного струму, цинк із них виділяється і осідає на металевій поверхні. Такий метод вважається найбюджетнішим, але має недолік, який полягає в дуже тонкому шарі цинку (10-20 мкм) – з часом метал все ж починає ржавіти.
 2. Зинганізація – покриття металу фарбою, яка містить цинк. Зазвичай цей метод використовують для покриття готових металевих виробів, однак коштує він дорого, тому металеву сітку ним не оцинковують.
підготовка до цинкування фото
Підготовка виробу до цинкування

Гаряче цинкування – найбільш поширений спосіб нанесення цинкового шару на поверхню металу. Він поєднує помірну ціну і надійний захист від корозії. Процес проходить так:

 • поверхню металу обезжирюють розчином фосфатної кислоти температурою близько 50°С;
 • проводять травлення у водному розчині соляної кислоти за температури 30°С;
 • промивають водою з температурою 30°С;
 • застосовують флюсування водяним розчином хлористого цинку та амонію (60°С);
 • висушують в камері з рециркуляцією гарячого повітря (90°С);
 • занурюють в керамічну ємність з розплавленим цинком (450°С), що сприяє формуванню зв’язку між сталлю та цинком (для рівномірного розподілення використовують барабан з обертальним  механізмом);
 • залишки цинку видаляють з допомогою центрифуги – барабана з великою швидкістю обертання.  

Гаряче цинкування металевої сітки дозволяє нанести захисний шар потрібної товщини (40-70 мкм): можна кілька разів занурити матеріал у розплавлений цинк. Однак дуже важливо дотримуватися усіх технологічних нюансів процесу, щоб сітка з дроту не мала нерівностей, ущільнень, напливів.

Способи виготовлення зварної оцинкованої сітки

Під час виготовлення зварної сітки  металевий дріт зварюють під кутом 90°, утворюючи прямокутні або квадратні вічка різного розміру. Але від того, на якому етапі проводять зварювальні роботи, залежить термін експлуатації готових виробів з металу:

 1. Цинкування вже звареної сітки потребує значних затрат та великого резервуару для нанесення розплавленого цинку на метал, особливо, якщо сітка рулонна, тому виробники в Україні цей метод практично не застосовують, хоча він і має значну перевагу: цинком покривається не тільки дріт, а й зварні шви.
 2. Дешевший спосіб виготовлення: зварювання дротів з покриттям, яке було нанесено напередодні. Цей варіант менш затратний, тому готова сітка коштує дешевше. Однак зварні шви лишаються не покритими цинком. До того ж, дріт під час зварювання нагрівається до температури понад 1000°С, а температура плавлення цинку – 420°С, при 902° він починає випаровуватися. Тобто у місцях зварювання шар цинку може повністю випаруватися і метал втратить захист від впливу навколишнього середовища.
Занурення виробу в розчин цинку фото
Занурення виробу в розчин цинку

Щоб забезпечити надійність та довговічність матеріалу, виробник ТОВ «Новий Двір» наносить на металевий дріт шар цинку, достатній для проведення зварювальних робіт. У місцях зварки він дещо тонший, але його товщини достатньо для захисту від корозії. Купити зварну сітку від цього виробника ви можете на сайті sitkand.

Переваги оцинкованої сітки

Нанесення захисного покриття із цинку надає зварній сітці таких властивостей:

 1. Стійкість до впливу вологи, солей, активних хімічних речовин, тому матеріал можна використовувати в приморських районах, застосовувати при спорудженні кліток для тварин – продукти їхньої життєдіяльності не пошкодять сітку, використовувати в ландшафтному дизайні, у будівництві – будівельні розчини не вступатимуть в реакцію з металом.
 2. Стійкість до перепаду температури: матеріал має широкий температурний діапазон використання, однак слід пам’ятати, що за 420°С і більше цинк починає плавитися.
 3. Механічні пошкодження не можуть порушити цинковий шар (він не відколюється, як фарба), тому сітку можна згинати за потреби.
 4. Покриття, нанесене методом гарячого цинкування, повністю безпечне для людини та довкілля, тому сітку можна застосовувати у приватному будівництві, тваринництві тощо.
 5. Довговічність: термін експлуатації зварної сітки з цинковим покриттям складає від 10 до 20 років та залежить від зовнішніх чинників.
 6. Доступна ціна: на вартість матеріалу впливає товщина дроту, розмір вічок, висота.
Оцинкований дріт фото
Оцинкований дріт

Зварна оцинкована сітками продається рулонами (30 погонних метрів) і на метраж, також під час замовлення в інтернет-магазині Сітканд покупець обирає:

 • товщину дроту (від 0,6 до 3 мм);
 • розмір вічок (від 12,5×12,5 мм до 50×50 мм);

У нас на сайті представлена продукція власного виробництва, тому ви можете бути впевнені у якості  і надійності замовлених матеріалів. Завдяки тому, що більшість продукції зберігається на складі у Рівному, доставка замовлень здійснюється в найкоротший термін, а в деякі регіони України навіть безкоштовно.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Сітки
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку