Основні види та характеристики композитної арматури | sitkand.com

Вуглепластикова, склопластикова та базальтопластикова арматури. Особливості та застосування

Композитна арматура – загальна назва багатьох видів неметалевих армуючих стержнів. Їх виготовляють із різних матеріалів, які впливають на характеристики готової арматури, однак спосіб виробництва практично ідентичний.

Склокомпозитна арматура

Сировина для виготовлення склопластикових армуючих прутів – алюмоборсилікатне скло. Під дією високих температур його розплавлюють і витягують нитки, які потім обробляють олієвмістною речовиною і формують джгути – основу для стержнів.

Далі на пучки ниток наносять в’язку речовину і попускають їх через механізм, якій і завершує формування арматури. Останній етап – нанесення дрібнофракційного піску або намотування спіральних волокон і нарізка на прути потрібної довжини.

Kompozytna sitka ø*50*50
Скловолокниста арматура

Скловолокниста арматура розрізняється за діаметром, кроком навивки та сферою використання. Відповідно до останнього критерію вона буває:

 • робоча;
 • розподільча;
 • монтажна;
 • для виготовлення бетонних блоків та конструкцій.

Армуючі склокомпозитні прути зазвичай світло-жовтого кольору, хоча бувають і яскравих відтінків.

Найчастіше їх застосовують для заливки фундаментів, армування кладки стін, утеплення фасадів будинків, виготовлення дорожніх плит, укріплення асфальтобетонних покриттів, насипів.

Матеріал відрізняється простотою використання та низкою позитивних властивостей, тому арматура зі склопластику набуває активного поширення не тільки на будівництві, а й в побутових цілях. Легкий гнучкий недорогий матеріал слугує основою для парників, теплиць, тимчасових конструкцій, загород для тварин і птиці. Одна із найбільш цінних характеристик склокомпозитних стержнів – стійкість до впливу води та хімічних сполук.

Базальтопластикова арматура

Спосіб виробництва базальтовмісних прутів не відрізняється від виготовлення склопластикової арматури. Але гірська порода базальт робить матеріал ще більш стійким до агресивних хімічних речовин: лугів, кислот, солей, вуглекислого та сірчистого газів. Та надає виробу насичено-чорного кольору. Базальтопластикові стержні мають ті ж властивості, що і решта видів композитної арматури (магнітоінертність, радіопрозорість, низька теплопровідність, стійкість до ультрафіолету та низьких температур).

Базальтовмісні прути фото
Базальтовмісні прути

Однак найпоширеніша причина заміни металевих прутів на базальтові – антикорозійна і хімічна стійкість. Їх використовують:

 • для укріплення прибережної зони;
 • будівництва пірсів, причалів, мостів, басейнів,
 • зведення будівель хімічної промисловості;
 • виготовлення залізничних шпал, бетонних конструкцій, які безпосередньо контактують з водою;
 • в спорудженні виноградників, парників;
 • в ландшафтному дизайні;
 • в дорожньому будівництві.

Вуглепластикова композитна арматура

Вуглецеві волокна та синтетичні смоли складають основу вуглепластикових армуючих стержнів. Вони виготовляються методом пультрузії: протягненням просякнутих в’язкою полімерною речовиною волокон через нагріту формувальну фільєру. Фінішне покриття – пісок або навивка волокна по спіралі. Всі характеристики композитної арматури притаманні і для вуглепластикової. Зокрема, високо цінується міцність на розрив, невелика вага, морозостійкість. Однак, на відміну від інших видів неметалевих армуючих прутів, карбоновмісні є електричними провідниками.

вуглепластикові дроти фото
Вуглепластикові стержні

Одну з негативних характеристик – неможливість зварювання – компенсують зазвичай ще на етапі виробництва: на кінці стержнів встановлюють металеві наконечники.

Стійкість до впливу навколишнього середовища робить вуглепластикову арматуру ідеальним замінником металевої у будівництві каналізаційних та водовідвідних систем, складів хімічної сировини тощо.

На цих трьох видах не обмежується різноманіття композитної арматури. Існують також арамідні прути (із кевларового волокна) і комбіновані (із кількох видів волокон).

Композитна арматура має низку унікальних технічних характеристик, які й зумовлюють її активне поширення в будівництві. При правильному застосуванні цей матеріал ефективно виконує свої функції та з легкістю замінює традиційні металеві прути.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Арматура
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку