Габіон - сучасний, міцний та надійний паркан для приватного будинку

Знайомтесь. Габіон – сучасне рішення для огорожі та дизайну

Сучасний ландшафтний дизайн все більше тяжіє до натуральності, природності, тому закономірно, що паркан габіон щороку стає все популярнішим. Спочатку їх використовували у військовій сфері, як захисні конструкції, пізніше сітки з камінням всередині стали застосовувати у містобудуванні, а вже згодом – у приватному будівництві дизайні екстер’єру та інтер’єру. Для того, щоб зробити паркан або інші ландшафтні об’єкти з габіонів, потрібна сітка, арматура і наповнення.

 Для огорожі споруджують «клітки» правильної геометричної форми:

 • колони у вигляді циліндрів або паралелепіпедів (для стовпців);
 • вузькі квадратні чи прямокутні щити;
 • «Дамбо» – прямокутні або квадратні сітчасті ящики.
стовпці на альтанку з габіону фото
Стовпці на альтанку з габіону

У ландшафтному дизайні немає обмежень щодо форми та розміру – із габіону виготовляють:

 • невеликі паркани;
 • скульптури;
 • клумби і вазони для квітів, дерев;
 • огородження для басейнів, декоративних ставків, озер.

Окрім декоративного, сітчасті конструкції з камінням мають і практичне значення – ними укріплюють прибережні зони, русла річок і каналів, ділянки, де можливі зсуви ґрунту.

вазон у вигляді габіону фото
Вазон у вигляді габіону

Види габіону: матеріали для спорудження

Габіон – це конструкція із сітки, заповнена каменем, галькою, піском тощо. Для виготовлення габіонів найчастіше застосовують такі види сітчастих матеріалів:

 • зварна сітка: прути з’єднують під прямим кутом крапковою зваркою. Вічка можуть бути квадратні або прямокутні, товщина дроту від 3 до 6 мм – залежить від виду конструкції та навантаження, яке вона повинна витримувати без деформації;
 • плетена сітка з чарунками в формі шестигранників або ромбів (сітка рабиця) – прути з’єднуються з допомогою переплетіння.
декорування ландшафту з використанням габіонів фото
Декорування ландшафту з використанням габіонів

Армувальна сітка вважається кращим варіантом для парканів, оскільки вона має більший ступінь жорсткості, може витримувати великі навантаження та чудово зберігає первозданну форму конструкції десятиліттями. Для спорудження ландшафтних об’єктів нестандартної форми обирають гнучку та еластичну плетену сітку: її характеристики дозволяють створювати різноманітні скульптури у вигляді тварин, людей, рослин тощо. Для міцності і надійності габіонів із сітки з шестикутними вічками чи рабиці застосовують арматуру від виробника з хорошою репутацією, адже від її надійності залежить довговічність об’єкту. Такі матеріали ви можете купити на сайті sitkand.

Розмір вічок сітки для кладки залежить від типу наповнення – чарунки мають бути на 30-40% меншими, ніж матеріали всередині короба. Для наповнення використовують:

 • природний камінь: граніт, піщаник, кварцит, базальт, кристалічні сланці;
 • штучний камінь;
 • спил дерева та інші дерев’яні елементи, кору, шишки;
 • биту цеглу.
габіон зі скла фото
Габіон зі скла

Якщо під час наповнення разом з камінням використати ще й ґрунт, пізніше можна перетворити габіони на «живі» паркани, висадивши на них квіти, мох, сукуленти.

Деякі компанії пропонують готові сітчасті конструкції різної конфігурації та наповнення до них, однак зробити габіон своїми руками інколи дешевше, ніж купувати готовий.

Габіон своїми руками

Створення габіону власноруч – справа досить проста, якщо ви маєте навички роботи з сіткою і знаєте, де придбати всі необхідні матеріали. Так, якісну сітку кладки (вона ж арматурна сітка) з різними розмірами вічок можна замовити у виробника ТОВ “Новий Двір”. Також вам знадобиться:

 • арматура: її товщина має бути більшою, ніж товщина дроту сітки для габіонів, оскільки металеві прути виконують роль опори;
 • металеві скоби для з’єднання сусідніх сітчастих щитів чи елементів конструкції, можна замінити їх в’язальним дротом;
 • дротяні спіралі використовують для з’єднання сітки кладочної в куби чи паралелепіпеди – так вдається зробити бокові ребра достатньо жорсткими і надійними;
великий габіон фото

Щоб великі квадратні і прямокутні габіони добре тримали форму роблять додаткові ребра жорсткості: між паралельними стінками встановлюють сітчасті перемички або натягують дріт. Також перпендикулярні стінки зміцнюють дротом по діагоналі на кутах.

Отже, зведення паркану габіону відбувається так:

 • вивчення території і розроблення плану;
 • розрахунок і добір потрібних матеріалів;
 • монтаж конструкції;
 • заповнення коробів камінням, спилом тощо.

Щоб зробити габіони для ландшафту у вигляді скульптур, асиметричних клумб, горщиків для квітів і дерев – знадобляться навички зварювання, армована сітка, дріт. Якщо ж ви не вмієте працювати зі зварювальним апаратом – краще звернутися до фахівців, які втілять ваш задум в життя.   

габіон у вигляді тварини фото
Габіон нестандартної форми, у вигляді тварини

Переваги габіону зі зварної сітки

Кам’яно-сітчастий паркан має красивий зовнішній вигляд  приковує погляди прохожих, чудово вписується в природній ландшафт та це не всі його плюси:

Кам’яні габіони підійдуть для приватних будинків, заміських комплексів для відпочинку, кафе і ресторанів, комерційних і промислових об’єктів, адже вони не тільки забезпечують захист території, а й мають привабливий вигляд. Усе необхідне для спорудження конструкцій із сітки і каменю ви можете купити на нашому сайті.

lefan13
Коментарів немає
Категорії:
Без категорії
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Copyright ©2018, Новий двір, всі права захищені.

Всі результати пошуку